Tulemused
Projekti käigus valmisid “ON-AIR” toimetusel 3 LUNA TV uudistesaadet, mida sai otseülekandena vaadata 8. novembril, 22. novembril ning 6. detsmebril kell 18:00 LUNA TV YouTube´i kanalil. Kõik saated jäid YouTube´i alles ning on järelvaadatavad. LUNA TV uudistesaadete eesmärk oli pakkuda Tallinna Ülikooli tundengitele väärtuslikku, ajakohast ja huvitavat infot lühiuudiste, videolugude ning intervjuude vormis.
1. uudissaade, 8.novemberil
Esimeses saates uurisime, kas Tallinna Ülikooli tudengid on kursis neile pakutavate soodustus võimalustega. Katsetasime, kas kogu toimetus saab õhtusöögist kõhu täis, kui eelarve on ainult 5 eurot. Külla tuli kuulus näitleja ja filmikunsti viimase aasta tudeng, Franz Malmsten, kellega tuli juttu elust Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis ning tema äsja valminud lõpufilmist.
Täispikk saade on nähtav siit
2. uudissaade, 22. novembril
Teine saade oli täis väljakutseid ja tegusid. Saatejuht Kristi võttis vastu väljakutse proovida taliujumist. Saatejuht Daniil aga külastas Tallinna Ülikooli Spordiklubi, kus käis esimest korda elus mängimas spikeballi. Külla tuli TV3 ilmapoiss ja Tallinna Ülikooli suhtekorralduse tudeng, Tair Helm, kellele esitasime samuti pisikese väljakutse.
Täispikk saade on nähtav siit
3. uudissaade, 6.detsembril
Kolmandas saates uurisime tudengitelt ja Tallinna Ülikooli AI spetsialistilt, kui tõhus on tehisintellekt ülikooli õppetöös. Kutsume külla BFM meediapoliitika dotsendi ja AI entusiasti Andres Jõesaare ning külastame TLÜ muuseumit - seekord läbi laste silmade.
Täispikk saade on nähtav siit
Uurimistöö
"AI ehk tehisintellekti kasutamine TLÜ tudengite õppetööd"
Valmis ka uurimustöö “AI ehk tehisintellekti kasutamine TLÜ tudengite õppetöös”, mille eesmärgiks oli on anda ülevaade tehisintelekti kasutamise mustrite, mõjude ja väljakutsete kohta Tallinna Ülikooli tudengite õppetöös, lisaks uurida tudengite teadlikkust seoses AI kasutamisega õppetöös ning hinnata tehisintellekti mõju õppeprotsessile üldiselt. Eesmärgi saavutamiseks saatsime tudengitele elektroonilisel kujul Google Formsis vormistatud konfidentsiaalse küsitluse, kus uuriti inimeste teadlikkust ja nende seost tehisintellekt AI-ga, lisaks küsiti inimeste sotsiaaldemograafilisi andmeid (sugu, eriala ja staatus).
Uurimustööst selgus, et Tallinna Ülikooli tudengid tõepoolest kasutavad oma õppetöös tehisaru ning näevad selles õppetööd toetavat abivahendit, mitte tegurit, mis kõik töö nende eest ära teeks.
Tutvu uurimistööga siit